banner181
banner210

TÜÇAP'tan İstanbul'a tarih ve kültür gezisi

29 Şubat 2012 Çarşamba 12:27
Bu haber 228 kez okundu

Tüm Çalışanlar Platformu (TÜÇAP) Derneği, İstanbul’a tarih ve kültür gezisi düzenledi.     Derneğe üye memur, işçi ve öğretmenlerden oluşan 45 kişilik grup, ilk olarak Eyüpsultan Camii’ni gezdi. Daha sonra Süleymaniye...

TÜÇAP'tan İstanbul'a tarih ve kültür gezisi
Tüm Çalışanlar Platformu (TÜÇAP) Derneği, İstanbul’a tarih ve kültür gezisi düzenledi.

    Derneğe üye memur, işçi ve öğretmenlerden oluşan 45 kişilik grup, ilk olarak Eyüpsultan Camii’ni gezdi. Daha sonra Süleymaniye Külliyesi, Sultan Ahmet Camii ve Ayasofya Müzesi ile Eminönü semtindeki Tarihi Mısır Çarşısı ve diğer mekânları gezen TÜÇAP üyeleri, “Bu gezi sayesinde ecdadımızın bıraktığı muhteşem eserleri görme imkânı bulduk. Büyük Türk Milleti’nin din ve medeniyet duygusuyla başardığı sanat eserleriyle gurur duyuyoruz. Bu geziyi organize edenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

    TÜÇAP Yönetim Kurulu Başkanı Akın Örek ise şunları kaydetti: "Fetih filmiyle birlikte İstanbul'un hangi şartlarda alındığını ve ecdadın bizlere nasıl eserler bıraktığını yerinde görmek için İstanbul'a gezi düzenledik. Çok verimli bir seyahat oldu. Bizlere örnek teşkil eden mimari yapılarla birlikte muhteşem eserler bırakan atalarımızla bir kez daha gurur duyduk. Dernek olarak bu tür kültür gezilerimizi sürdüreceğiz."

    TÜÇAP üyeleri, Çamlıca tepesindeki akşam yemeğinin ardından kente döndü.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder