banner181

Gümrük çalışanları fazla mesai ücretine kavuştu

29 Şubat 2012 Çarşamba 12:04
Bu haber 530 kez okundu

gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, fazla mesai ücretlenin ödenmesine ilişkin usul ve esasların belirlendiğini, gümrük çalışanlarının fazla mesai ücretlerinden yararlanacağını söyledi.         Memur-Sen...

Gümrük çalışanları fazla mesai ücretine kavuştu
gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, fazla mesai ücretlenin ödenmesine ilişkin usul ve esasların belirlendiğini, gümrük çalışanlarının fazla mesai ücretlerinden yararlanacağını söyledi.

        Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Toplu Sözleşme Sekreteri Hacı Bayram Tombul ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette gümrük çalışanlarının sorunlarını gündeme getiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, 2 Kasım tarihinde yayınlanan 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile fazla mesai ücretlerinde düzenlemeye gidildiğini, çoğu gümrük çalışanının fazla mesai ücretinden yararlanamadığını söyledi. KHK öncesi merkez ve taşra teşkilatının tamamına fazla mesai ücreti verildiğini kaydeden Yazgan, “Kararnamenin ardından taşra teşkilatındaki gümrük müdürlüklerinde çalışan personel fazla mesai alıyor. Merkez teşkilatının tamamı ve taşra teşkilatında başmüdürlük personeli ise fiilen çalışmasına rağmen fazla mesai alamıyor. Uzun zamandır bu sorunun çözümü için çalışıyoruz. Bir kurum içerisindeki çalışanların farklı uygulamalara tabi tutulması çalışma barışını bozmaktadır. Fazla mesai alamayan çalışanların mağduriyeti biran önce giderilmelidir ” dedi.

        PERSONEL FAZLA MESAİ ÜCRETLERİNDEN YARARLANACAK

        Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, uzun zamandır takip ettiği fazla mesai konusunda sonuca ulaşıldığını açıkladı. Personelin en iyi şarlarda çalışması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Yazıcı, “Kamudaki verimin artırılması ve çalışanların mutluluğunu önemsiyoruz. Uzun zamandır Büro Memur-Sen tarafından talep edilen fazla mesai ücretlenin ödenmesine ilişkin Usul ve Esaslar belirlendi. Buna göre personel fazla mesai ücretlerinden yararlanabilecek. Diğer sorunlarla ilgilide gereken incelemelerin yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder