banner181

Tohumcular Fransa'yı boykottan vazgeçti

29 Şubat 2012 Çarşamba 12:02
Bu haber 1138 kez okundu

Türkiye Tohumcular Birliği, Türk çiftçisine yıllardır tohum, fide ve fidan satışı yapan Fransız menşeli firmaları boykota etme kararını geri aldı. Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Hakkı Şafak Ses, Fransa Senatosu'nda kabul edilen...

Tohumcular Fransa'yı boykottan vazgeçti
Türkiye Tohumcular Birliği, Türk çiftçisine yıllardır tohum, fide ve fidan satışı yapan Fransız menşeli firmaları boykota etme kararını geri aldı.
Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Hakkı Şafak Ses, Fransa Senatosu'nda kabul edilen 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa tasarısının, Fransa Anayasa Konseyi tarafından iptal edilmesinin ardından bir açıklama yaptı. Hakkı Şafak Ses, "Fransa Anayasa Konseyi Fransa’yı ve Fransızları bedeli ağır bir hatadan döndürerek ülkesinin geleceğine hizmet etmiş oldu.” dedi. Kararın Türk milletine yapılan bir lütuf değil, aksine Fransız milletine yapılan bir iyilik olduğunu aktaran Ses, “Türkiye tohumcular birliği olarak bu karanın sonuçlarını böyle okuyoruz. 26 Aralık tarihinde aldığımız ve Fransız Anayasa Konseyi kararına kadar askıya aldığımız boykot kararı uygulamasını böyle bir yanlışın bir daha olmaması dileğiyle geri alıyoruz. Türk milleti ve devleti tarih boyunca geleceğini ipotek altına alacak olan her tehdide karşı bir, diri ve iri olmuştur.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder