banner181

Uyumsoft: Bilişim sektörünün rotası ve yol haritası bir an önce belirlenmeli

29 Şubat 2012 Çarşamba 12:01
Bu haber 2881 kez okundu

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ'nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Önder, ekonomiye kaldıraç etkisi yapacak bilişim sektörünün, rotası ve yol haritasının bir an önce belirlenmesi gerektiğini söyledi. Yeni Arayışlar Girişimi'nin...

Uyumsoft: Bilişim sektörünün rotası ve yol haritası bir an önce belirlenmeli
Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ'nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Önder, ekonomiye kaldıraç etkisi yapacak bilişim sektörünün, rotası ve yol haritasının bir an önce belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Yeni Arayışlar Girişimi'nin bilişim sektör buluşması Şişli’deki Kavram Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder, Kavram Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Bahattin Durmuş, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak katıldı. Bilişim sektörü temsilcilerinin katıldığı toplantıda; Türkiye’nin ‘2023 bilgi toplumu rotası’ üzerine değerledirmeler yapılırken, teknoparklardan kalifiye insan kaynağına, bilgi güvenliğinden siber ordu kurulmasına kadar çeşitli konular masaya yatırıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ'nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Önder, Türkiye’nin, 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı hedeflediğini ve bir ‘bilişim toplumu’ meydana getirmeye çalıştığını ifade etti. Büyümenin temelinde; girişimcilik, sermaye, inovasyon, kalite, verimlilik gibi unsurların bulunduğuna dikkat çeken Önder, şunları söyledi:

“Ülkemizin 2023 yılı hedeflerine ulaşılabilmesi için de; bilişime, iletişime, teknolojiye yatırım yapması gerekiyor. Türkiye, her alanda olduğu gibi, bilgi teknolojilerinde de büyük bir değişimin ve gelişmenin içine girmiştir. Örneğin, Fatih Projesi, bunlardan birisidir. Diğer taraftan işletmeler; Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), İş Zekası gibi yatırımlarını tamamlayarak, uluslararası standartlarda iş süreçlerini yönetmeye başlamıştır. İnternet ve sosyal medya ise, hızla yaygınlaşırken, etkinliği her geçen gün artmaktadır. Özetle; ekonomiye kaldıraç etkisi yapacak olan bilişim sektörünün, rotası ve yol haritasının belirlenmesi lazımdır. Nitekim son birkaç yıldır, ülkemizde ve dünyaya çok şey değişti. Bu hızlı değişim karşısında, bilişim sektörü bu tümsekte kalmayacak ve gelecek yıllarda çok daha hızlı bir yükselişle yoluna devam edecektir.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder