banner181
banner210

Kırk Haramilerin hazinesini çalanlar Mardin ve İzmir’de yakalandı

29 Şubat 2012 Çarşamba 11:42
Bu haber 1134 kez okundu

Mardin Müzesi'nde Kırk Haramiler'e ait hazinelerin sergilendiği vitrinden iki adet altın kemer ve bir adet altın sikkenin çalınması olayını gerçekleştiren 3 kişi yakalandı. Kızıltepe ilçesine bağlı Sürekli köyündeki kanalizasyon kazısında...

Kırk Haramilerin hazinesini çalanlar Mardin ve İzmir'de yakalandı
Mardin Müzesi'nde Kırk Haramiler'e ait hazinelerin sergilendiği vitrinden iki adet altın kemer ve bir adet altın sikkenin çalınması olayını gerçekleştiren 3 kişi yakalandı.

Kızıltepe ilçesine bağlı Sürekli köyündeki kanalizasyon kazısında bulunan küplerin içindeki hazinelerin sergilendiği Mardin Müzesi 2 Şubat 2011 günü soyulmuştu. Çalınan altın ve sikkelerin 2 bin yıllık oldukları bildirilmişti.

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 23 Şubat 2012 günü Mardin ve İzmir ilinde eş zamanlı yapılan operasyonda, bahse konu olayın iştirakçileri oldukları anlaşılan A.K. ve S.S. isimli şahısların Mardin’de; R.B.'nin ise İzmir'de yakalandığı belirtildi.

    Emniyet yetkilileri, ayrıca Dargeçit ilçesinde farklı tarihlerde ev ve iş yerinde gerçekleştirilen hırsızlık olayı neticesinde çalınan dizüstü bilgisayar, kamera, fotoğraf makinası gibi eşyaların da zanlılarla birlikte ele geçirildiğini açıkladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder