banner181

Çıkrıkçılar Yokuşu esnafından Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür

29 Şubat 2012 Çarşamba 11:39
Bu haber 873 kez okundu

Çıkrıkçılar Yokuşu esnafı, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na, 21 Şubat’ta meydana gelen yangına müdahale ve söndürülmesi sırasında gösterdiği üstün gayretleri nedeniyle ve Başkan Melih Gökçek’e teşekkür...

Çıkrıkçılar Yokuşu esnafından Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür
Çıkrıkçılar Yokuşu esnafı, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na, 21 Şubat’ta meydana gelen yangına müdahale ve söndürülmesi sırasında gösterdiği üstün gayretleri nedeniyle ve Başkan Melih Gökçek’e teşekkür etti.

        Çıkrıkçılar Yokuşu esnafı tarafından yapılan açıklamada, “Yangına anında müdahale eden, dondurucu soğuğa rağmen canları pahasına daha çok iş yerinin yanmasını engelleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeline teşekkürü bir borç biliyoruz.” denildi.

“Yaşadığımız bu üzücü olay anında ve sonrasında bize sağladıkları destek, gösterdikleri anlayış ve yakın alaka için en büyük teşekkürü, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi personeline ve Büyükşehir Belediyesi’nin yetkililerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerinin yer aldığı teşekkür açıklamasında, şöyle denildi:

        “Çıkrıkçılar Yokuşu esnafı olarak, mağazalarımızın bulunduğu alanda 21 Şubat tarihinde meydana gelen yangına anında müdahale eden, dondurucu soğuğa rağmen canları pahasına daha çok iş yerinin yanmasını engelleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeline teşekkürü bir borç biliyoruz. Yangının çıktığı ilk andan itibaren bine yakın mağazanın iç içe bulunduğu ve ulaşılması zor bir bölgeye 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaşan, havanın eksi 12 derecelere ulaştığı ve sıkılan suyun anında buza dönüştüğü bir ortamda canlarını hiçe sayarak yangının ortasına dalan Ankara itfaiyemiz ile bölge esnafı olarak gurur duyduk. Büyükşehir Belediyemiz, yaklaşık 100 yıllık geçmişiyle Ankara’nın ticari yaşamının ana noktalarından biri olan Çıkrıkçılar Yokuşu esnafı olarak bizlere bugüne kadar verdiği desteği, yaşadığımız bu acı olayda da esirgemedi ve yanımızda oldu. Yaşanan bu elim olay sonrasında bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerin art niyetli ve siyasi maksatlı olduğunu üzülerek gördük. Bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerin belli bir ideolojiden damıtılarak yayınlandığı ihtimali bile bu dar günümüzde acımıza acı katmıştır. Söz konusu haberlerin gerçekle örtüşür yanı yoktur. Yaşadığımız bu üzücü olay anında ve sonrasında bize sağladıkları destek, gösterdikleri anlayış ve yakın alaka için en büyük teşekkürü, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi personeline ve Büyükşehir Belediyesi’nin yetkililerine ediyoruz.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder