banner181
banner210

Türel: Kırcami’de 45-50 emsalle planlama yapılıyor

29 Şubat 2012 Çarşamba 11:28
Bu haber 811 kez okundu

AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi’nin Kırcami bölgesinde 45-50 emsalle planlama yaptığını iddia etti. Menderes Türel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın kendisine yazdığı mektupla...

Türel: Kırcami'de 45-50 emsalle planlama yapılıyor
AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi’nin Kırcami bölgesinde 45-50 emsalle planlama yaptığını iddia etti.

Menderes Türel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın kendisine yazdığı mektupla Kırcami bölgesine ilişkin şematik plan çalışması ve raporunu da gönderdiğini söyledi. Çalışma ve raporu incelediğinde, emsalin yüzde 45-50 arasında olacağının anlaşıldığını ifade eden Türel, "Bu da Kırcami’de hiçbir şekilde beklentilere cevap vermeyecektir." dedi. Menderes Türel, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Kırcami için bin 268 hektarın planlama alanı olarak belirlendiğini, hektar başına 80-85 kişi nüfus yoğunluğu hedeflendiğini kaydetti. Bu planlamayla yaklaşık 107 bin kişilik bir nüfus öngörüldüğünü ileri süren Türel, Kırcami planlamasında fiziki gerçek yapılaşma emsali için planlama yapıldığında; konutlar için öngörülecek gerçek inşaat emsalinin 0,48 olacağını savundu.

Türel, yazılı açıklamasına şöyle devam etti: "Ayrıca, yazı ekinde yer alan plan şemasında açıklama raporunda bahsedilen Uluslararası Tarım ve Çiçekçilik Fuarı, Uluslararası Kongre Merkezi gibi büyük kamusal alanların bu planlama ile birlikte ele alındığı dikkate alındığında, zayiatın yüzde 50 oranı üzerine çıkabileceği de beklenilmelidir. Plan raporunda bahsedilen; agro turizme yönelik düzenlemeler, hobi bahçeleri, kırsal turizm gibi kullanımların mülkiyet biçimi ve yapı yoğunluğu konusunda bilgi bulunamamıştır. Bu kararların uygulama biçimine raporda yer verilmediği için genel planlamanın zayiat ve yapı emsallerini ne şekilde etkileyeceği belirsiz kalmaktadır. Ümit ediyorum ki, Mustafa Akaydın bu yanlıştan bir an önce döner ve Kırcami’de 0.80 emsalli bir planı hayata geçirmiş olur."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder