banner181
banner210

Kaymaklı Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

29 Şubat 2012 Çarşamba 10:49
Bu haber 366 kez okundu

Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanlığı Nevşehir’in Kaymaklı Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Yeni düzenlemeyle işçilerin yevmiyesi 65 lira oldu. Belediye İş Sendikası ile Nevşehir’in Kaymaklı Belediyesiarasında...

Kaymaklı Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı
Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanlığı Nevşehir’in Kaymaklı Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Yeni düzenlemeyle işçilerin yevmiyesi 65 lira oldu.

Belediye İş Sendikası ile Nevşehir’in Kaymaklı Belediyesiarasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.Şube Başkanı Şaban Özkaymak ile Belediye Başkanı Halit Elma arasında imzalanan Toplu İş sözleşmesi ile işçilerin günlük ücretlerine yüzde 17 zam yapıldı. İşçilere Net olarak maaş bütününde yüzde 10 net yansıması oldu. Yapılan sözleşme ile işçilerin maaşları bin 500 lira ile bin 650 lira arasında değişen rakamlardan oluştu. Ayrıca işçilerin toplu iş sözleşmesinden elde edilen sosyal hakları günlük yevmiyelerine yansıtıldı. Daha önce 48,57 lira olan günlük yevmiyeleri birinci yıl zammı ve 8 lira günlük yevmiyelerine yansıtılınca 65 liraya yükseltildi. Bunların haricinde işçiler yılda 64 yevmiye ikramiye alacak. Bu ikramiyeden de bir işçi yılda net 3 bin lira alacak.

Kaymaklı Belediyesi’nde düzenlenen imza töreninde bir konuşma yapan Belediye İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Şaban Özkaymak, belediyelerin kendileri için bir rızık kapısı olduğunu ve aynı zamanda halka hizmet yeri olduğunu belirterek İşçilerin bu duygu ve düşüncelerle hareket etmeleri gerektiğini belirtti. Özkaymak, "Kaymaklı halkı Belediye Başkanımızdan,başkanımızın şahsında bizlerden hizmet bekliyor. Bizler bu düşünce ile hareket edersek başarıyı yakalarız. Ben Sayın Başkanımıza işçi arkadaşlarımız adına Teşekkür ediyorum. Bizleri kırmadı her isteğimizi yerine getirdi. Süt, Yoğurt, yakacak gibi sosyal hakları kaldırdık yevmiyelere yansıttık. Ben Şube başkanlığımda bu tür haklardan daha ziyade asıl ücrete önem veriyorum.İnsan Onuruna Yaraşır İş ve Yaşanabilir ücret diyorum." dedi.

Şaban Özkaymak Tören sonrasında Belediye Başkanı Halit Elma’ya işçiler adına teşekkür buketi takdim etti.
Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma İşçilerin her zaman aldıkları ücreti hak ettiklerini bu sözleşmeyi daha da iyi şartlarda imzalayabileceğini ancak hizmet etme alanlarını da düşünmesi gerektiğini söyledi. Elma sözlerine şöyle devam etti: "Sayın Sendika başkanımıza gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Umarım işçi arkadaşlarımızda daha verimli çalışır, bundan sonra daha güzel sözleşmeler imzalarız." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder