banner181
banner210

"Milletvekilleri biraz da memurlar için uykusuz kalsın"

29 Şubat 2012 Çarşamba 10:03
Bu haber 358 kez okundu

Kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren yasa tasarısından eğitimcilerin umutlu olduğunu söyleyen Eğitim-Bir Sen Erzin Temsilcisi İlmisev Kılaç, ‘‘Kamu emekçileri hem masayı hem de yasayı merakla bekliyor. Somut bir adım atılmalı.”...

Kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren yasa tasarısından eğitimcilerin umutlu olduğunu söyleyen Eğitim-Bir Sen Erzin Temsilcisi İlmisev Kılaç, ‘‘Kamu emekçileri hem masayı hem de yasayı merakla bekliyor. Somut bir adım atılmalı.” dedi.

    Eğitim-Bir Sen Erzin Şubesi, ilçe merkez ve köylerde bulunan okulların temsilcisi olan öğretmenlerle bir araya geldi. Kardeşler Lokantası'nda gerçekleşen gecede 'birlik' mesajları verildi. Geceyi düzenlemelerindeki amacın, eğitim camiasının sorunlarını masaya yatırmak olduğunu söyleyen Eğitim-Bir Sen Temsilcisi İlmisev Kılaç, öğretmenlerin 16 aydır merakla bekledikleri Toplu Sözleşme Yasa Tasarısı’nın eğitimcilerin umutlarını değiştirdiğini belirtti. ‘Değişiklik öngören talepler toplu sözleşmenin kapsamı dışındadır’ diyen Kılaç, “Kamu görevlilerinin toplu sözleşme hakkını fiilen kullanmalarını ve ilk toplu sözleşme masasının kurulmasını sağlayacak Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun, hizmet kolunu ve tarafsız Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nu içerecek şekilde bir an önce yasalaşmasını bekliyoruz. Bu noktada Sayın Bakanımız Faruk Çelik'e ve hükümete sesleniyoruz. Yasayı uzlaştığımız gibi çıkarın, 2,5 milyon kamu görevlisi ve yaklaşık 2 milyon kamu emeklisi umutla hem yasayı hem de masayı bekliyor." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder