banner181

Putin: Suikastçiler bizden korksun!

29 Şubat 2012 Çarşamba 09:39
Bu haber 322 kez okundu

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, kendisine yönelik suikast girişimi ile ilgili korkmadığını, son 10 yılda benzer girişimlerin olduğunu söyledi. Önceki gün Rusya devlet televizyonu Birinci Kanal, Rusya ve Ukrayna istihbarat birimlerinin ortak...

Putin: Suikastçiler bizden korksun!
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, kendisine yönelik suikast girişimi ile ilgili korkmadığını, son 10 yılda benzer girişimlerin olduğunu söyledi.
Önceki gün Rusya devlet televizyonu Birinci Kanal, Rusya ve Ukrayna istihbarat birimlerinin ortak operasyonu ile Odesa’da yakalanan bazı kişilerin Başbakan Putin’e yönelik suikast girişimi planladıklarını duyurdu.
Astrahan’da çöken binada incelemelerde bulunmasının ardından bir gazetecinin, “Güvenliğinizi artırdınız mı?” sorusuna Rusya Başbakanı, “Ne için?” diyerek karşılık verdi.
“1999’dan bu yana bununla yaşıyorum. Ne yapabilirim ki?” değerlendirmesinde bulunan Rusya Başbakanı, “Her zaman korku içinde yaşamanız mümkün değil. Bırakın onlar, bizden korksun” şeklinde konuştu.
Kendi hayatına yönelik girişimlerin çalışmalarını engellemesinin mümkün olmadığını ifade eden Putin, “Gelecekte de engellenmesi mümkün değil. Benim pozisyonumda olan insanlar bununla yaşamayı öğrenmek zorunda” dedi.
Basın mensubunun “kendinize dikkat edin” temennisine Putin, “Ben bunu en iyi şekilde yapacağım, sen de…” hatırlatmasında bulundu.
Rusya Başbakanı Putin’in sözcüsü Dmitri Peskov da basında yer alan Rusya Başbakanı’nın popülaritesini artırmak için bu tür senaryoların hazırlandığı ile ilgili iddiaları reddetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder