banner181

Yozgat’ta kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi

29 Şubat 2012 Çarşamba 09:19
Bu haber 566 kez okundu

Yozgat’ta akşam saatlerinde etkili olan sisli havanın ardından başlayan kar yağışının sabaha kadar devam etmesi kenti beyaza bürüdü. Kar yağışının tipiye dönüşmesi ilde eğitime bir gün ara verilmesine sebep oldu.        Yozgat...

Yozgat'ta kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi
Yozgat’ta akşam saatlerinde etkili olan sisli havanın ardından başlayan kar yağışının sabaha kadar devam etmesi kenti beyaza bürüdü. Kar yağışının tipiye dönüşmesi ilde eğitime bir gün ara verilmesine sebep oldu.

        Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il merkezindeki okullarda ve taşımalı eğitim gören ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 29 Şubat 2012 Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Okula gitmek için yola koyulan öğrenciler, sabah açıklanan tatil kararı üzerine tekrar evlerine döndü. Öğrenciler, okulların tatil olmasına sevindiklerini belirtti.

        Güne karla uyanan vatandaşlar, özel araç yerine toplu taşıma aracı kullanmayı tercih etti. Bir vatandaş, Yozgat’ın son 20 yılın en yoğun kışını yaşadığını belirterek yaz mevsiminin güzel geçmesi dileğinde bulundu. Belediye temizlik işçileri de yayaların yoğun olduğu cadde ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder