banner181

Dışişleri Bakanlığı'ndan Pakistan'daki terör saldırısına kınama

29 Şubat 2012 Çarşamba 00:44
Bu haber 539 kez okundu

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’ın Hayber Paştunkva eyaletinde bir yolcu otobüsüne düzenlenen silahlı saldırı sonucu 18 kişinin hayatını kaybettiği ve en az 8 kişinin yaralandığı terör saldırısını kınadı. Bakanlıktan yapılan...

Dışişleri Bakanlığı'ndan Pakistan'daki terör saldırısına kınama
Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’ın Hayber Paştunkva eyaletinde bir yolcu otobüsüne düzenlenen silahlı saldırı sonucu 18 kişinin hayatını kaybettiği ve en az 8 kişinin yaralandığı terör saldırısını kınadı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, olayın teessürle öğrenildiğine dikkat çekilerek, "Pakistan’ın güvenlik, istikrar ve bütünlüğünü hedef alan bu tür saldırıları şiddetle kınıyor, saldırıda yaşamını yitirenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz. Bu acı vesileyle, etnik veya mezhepsel ayrımcılığa ve bu tür ayrımcılığı derinleştirmeye yönelik her türlü tasarruf ve eyleme karşı olduğumuzu vurguluyor; kardeş Pakistan halkının içinden geçilen bu sıkıntılı dönemi birlik ve beraberlik içinde aşacağına olan inancımızı bir kez daha ifade ediyoruz" dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder