banner181

5 bin dönümlük arazi golf turizmine kazandırılmayı bekliyor

28 Şubat 2012 Salı 17:26
Bu haber 433 kez okundu

Türkiye'nin en büyük turizm destinasyonuna sahip Side-Manavgat'ta turizmciler, bölgede turizmin 12 aya çıkarılması için sağlık, kongre, doğa sporları ve golf turizminin canlandırılmasına yönelik yatırımlar yapılmasını istedi.    Side-Manavgat...

5 bin dönümlük arazi golf turizmine kazandırılmayı bekliyor
Türkiye'nin en büyük turizm destinasyonuna sahip Side-Manavgat'ta turizmciler, bölgede turizmin 12 aya çıkarılması için sağlık, kongre, doğa sporları ve golf turizminin canlandırılmasına yönelik yatırımlar yapılmasını istedi.

    Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (Side-TUDER), aylık toplantısını Evrenseki Seher Otel'de yaptı. Toplantıya Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar da onur konuğu olarak katıldı. Side-TUDER Başkanı Cengiz Haydar Barut, 2012 turizm sezonu hazırlıkları ve golf turizmde yapılması gerekenlerle ilgili turizmcilere bilgi verdi. Türkiye'nin en büyük destinasyonuna sahip olduklarını belirten Barut, bölgede her yıl ortalama 10 bin yatak artışının olduğunun altını çizdi. Barut, destinasyon bölgesinde turizmi 12 aya yaymak için Manavgat Irmağı-Kızılağaç Turizm Bölgesi'nde bulunan ve atıl bir vaziyette 5 bin dönümlük alanın golf turizmine kazandırılmasından yana olduklarını kaydetti. Barut, "Daha önce Sorgun Çamlığı'nda golf turizminin yaygınlaştırılması istedik, olmadı. 6 yıldır Oymapınar Turizm Bölgesi’nde golf turizmi yapılmasına yönelik isimlendirilme yapıldı. Fakat geçen 6 yıllık süre içinde hiç gelişme olmadı. Oymapınar beldesinde golf turizminin yaygınlaştırılma çalışmasını yürekten destekliyorum. Fakat sözden öte bir şey yok. Manavgat'ta atıl vaziyette bulunan 5 bin dönümlük alanın golf turizmine kazandırılması istiyoruz. Bu konuda Manavgat Kaymakamlığı, belediye, turizmciler, oda temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya gelerek ortak kararla irade göstermelerini istiyoruz. Yoksa kaybedilen zaman geri gelmez. Golf alanı yapımında ve turizmi 12 aya çıkarmada elimizi çabuk tutmalıyız." dedi.

    "KENTSEL DÖNÜŞÜM, SİDE'NİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRDI"

    Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, dünyaca ünlü turizm beldesi Side'de kısa ve uzun vadede yapacağı yatırımlarla ilgili turizmcilere bilgi verdi. Side'yi dünya turizminde marka yapan esas değerin kültür, tarih ve arkeolojik zenginlik olduğunu anlatan Uçar, Pamfilya bölgesinin başkentliğini yapan Side'nin 2 bin 500 tarihi ve arkeolojik zenginliğini gün yüzüne çıkarma ve restorasyonuna özel önem verdiklerini söyledi. Kentsel Dönüşüm Projesi'ni hayata geçirdikten sonra Side'nin dünya pazarında marka değerinin arttığına dikkat çeken Uçar, restore ettirdikleri 115 yıllık 96 tarihi cumbalı Osmanlı evleriyle estetik dokuyu koruma ve sivil mimari eserlere sahip çıkmada Side Belediyesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm yörelerine model gösterildiğini kaydetti.

Side-TUDER Başkanı Barut, yemek sonrası TUDER'in yabancı dilde çıkardığı aylık dergisini imzalayarak Başkan Uçar'a hediye etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder