banner181
banner210

"Bölgenin sorunları yeni bir anayasa ile çözülebilir"

28 Şubat 2012 Salı 17:07
Bu haber 609 kez okundu

Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, bölgenin sorunlarının yeni bir anayasa ile çözülebileceğini söyledi. Gelinen noktada yeni anayasanın kaçınılmaz olduğunu dile getiren Dündar, halkın...

Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, bölgenin sorunlarının yeni bir anayasa ile çözülebileceğini söyledi. Gelinen noktada yeni anayasanın kaçınılmaz olduğunu dile getiren Dündar, halkın bu konuda büyük bir beklentisinin olduğunu vurguladı.

        MÜSİAD olarak yeni anayasa paketi ile ilgili kapsamlı bir çalışma yaptıklarını aktaran Dündar, yaptıkları önerilerde bölge ile ilgili ciddi taleplerinin bulunduğunu bildirdi. Toplumun her kesiminin bu çalışmalara destek vermesi gerektiğini anlatan Dündar, MÜSİAD olarak anayasa maddesi sayısını 77’ye düşürdüklerini belirtti. Dündar, açıklamasında şunları ifade etti: "Bölgede bulunan şube başkanları olarak bölgenin sorunlarını ele alan ve çözülmesi konusunda yarar sağlayacak önerilerde bulunduk. Genel merkezimizde bu sorunları dile getirdik. Yeni anayasada vatandaşlık tanımının yeniden yapılması, din ve vicdan hürriyeti ve anadilde eğitim dahil her türlü öneriyi dile getirdik. İnsanlarımızın sorunlarını çözebilecek ve herkesi kucaklayabilecek bir anayasa yapılması gerekli.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder