banner181

Yoğun kar yağışı spor salonunun çatısını çökertti

28 Şubat 2012 Salı 16:52
Bu haber 720 kez okundu

Tunceli’de yoğun kar yağışı nedeniyle Aktuluk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) kapalı spor salonunun çatısı çöktü. Salon çatısının gece çökmesi nedeniyle muhtemel bir can kaybı yaşanmadı. Tunceli merkeze bağlı Aktuluk YİBO...

Yoğun kar yağışı spor salonunun çatısını çökertti
Tunceli’de yoğun kar yağışı nedeniyle Aktuluk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) kapalı spor salonunun çatısı çöktü. Salon çatısının gece çökmesi nedeniyle muhtemel bir can kaybı yaşanmadı.

Tunceli merkeze bağlı Aktuluk YİBO kapalı spor salonunun çatısı, aşır yağışlara dayanmayarak dün gece saatlerinde büyük gürültüyle çöktü. Tamamen kullanılamaz hale gelen spor salonunun gece saatlerinde çökmesi ve öğrencilerin olmaması muhtemel bir faciayı önledi. 166 öğrencinin eğitim gördüğü okulda spor salonunun çökmesi nedeniyle inceleme başlatıldı.

    Bu arada kar yağışı nedeniyle Tunceli-Pülümür, Pülümür-Erzincan karayolu ve Tunceli-Ovacık karayolu düşen çığlar nedeniyle dün akşam saatlerinde trafiğe kapatıldı. Karayolları ekipleri, kapanan yolun açılması için 25. kilometre ve 45. kilometrelerde düşen çığı temizlemeye çalışıyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder