banner181

Osmaniye’de 37. anasınıfı protokolü imzalandı

28 Şubat 2012 Salı 16:46
Bu haber 484 kez okundu

Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki Ahmet Pekkan İlköğretim Okulu'na yapılacak olan 3 derslikli anasınıfının protokolü, Vali Celalettin Cerrah ile hayırsever işadamları Mehmet ve Hasan Çavga arasında imzalandı.        Vali...

Osmaniye'de 37. anasınıfı protokolü imzalandı
Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki Ahmet Pekkan İlköğretim Okulu'na yapılacak olan 3 derslikli anasınıfının protokolü, Vali Celalettin Cerrah ile hayırsever işadamları Mehmet ve Hasan Çavga arasında imzalandı.

        Vali Cerrah’ın makamında düzenlenen imza törenine, Bahçe Kaymakamı Oktay Çağatay, İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç ve Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş Sağlam katıldı. İmza öncesinde konuşan Vali Cerrah, Osmaniye’de eğitim seferberliği kapsamında 37’inci anasınıfı protokolünün imzalandığını söyledi. Çavga kardeşlere teşekkür eden Vali Cerrah, Osmaniye’nin 13 anasınıfına daha ihtiyacı olduğunu, işadamlarından destek beklediklerini ifade etti.

        Okul öncesi eğitim alan çocukların eğitim hayatlarında daha başarılı olduğunu vurgulayan Vali Cerrah, “Çocuklarımız anasınıflarında hem eğitim alıyorlar hem de toplumsal kuralları öğreniyorlar. Anasınıfı eğitimi almış olan çocuklarımız diğer çocuklara göre ilköğretime daha hazır bir şekilde başlıyorlar ve daha başarılı oluyorlar. Bu nedenle devletimiz okul öncesi eğitimine önem veriyor. Osmaniye, nüfusu ve yüzölçümüne göre anasınıfı sayısında diğer illerden daha ileridedir. Osmaniyeli hayırseverlerimizden ihtiyacımız olan 13 anasınıfı için destek beliyoruz.” dedi.

        Hayırsever işadamı Mehmet Çavga ise Vali Cerrah’a kendilerine böyle bir hizmet yapma fırsatı verdikleri için teşekkür etti. Çavga, “Eğitim ve öğretimin ilk aşamalarından olan anasınıfı için bir nebze de olsa destek olabilmek bizler için gurur ve mutluluk verici. Anasınıfımızın hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

        Daha sonra anasınıfının protokolü Vali Celalettin Cerrah ile hayırsever işadamları Mehmet ve Hasan Çavga arasında imzalandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder