banner181

İzzet Kantaş'ı ölüme terkeden sürücü tutuklandı

28 Şubat 2012 Salı 16:44
Bu haber 554 kez okundu

İzmir'de Zaman Gazetesi dağıtıcısı İzzet Kantaş'a çarparak ölümüne sebep olan mali müşavir C.Ş., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.18 Şubat 2012 saat 03.47'de gazete dağıtımı için evinden çıkarak 35 FZ 069 plakalı motosikletiyle...

İzzet Kantaş'ı ölüme terkeden sürücü tutuklandı
İzmir'de Zaman Gazetesi dağıtıcısı İzzet Kantaş'a çarparak ölümüne sebep olan mali müşavir C.Ş., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

18 Şubat 2012 saat 03.47'de gazete dağıtımı için evinden çıkarak 35 FZ 069 plakalı motosikletiyle Konak'tan Karşıyaka yönüne giden Cihan Medya Dağıtım çalışanı 37 yaşındaki Kantaş'a, plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir otomobil çarptı. Araba kaçarken üç çocuk babası Kantaş, olay yerinde hayatını kaybetti. Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, arabanın plakasını ve sürücüsünü belirlemek için yaklaşık iki hafta boyunca çalıştı. Önce marka ve modelini, beyaz renkli bir Chevrolet Cruze olduğunu belirleyen polis, 100 arabayı incelerek sahipleriyle görüştü. Ulaşılamayan beş arabanın sahiplerine telefon edilerek görmek istendiği iletildi. Aranan kişiler arasında olduğu öğrenilen C.Ş.'nin yakınları, durumu daha fazla gizleme imkanı kalmaması üzerine polise giderek itirafta bulundu. Kazanın ardından Rusya'ya kaçtığı öğrenilen 37 yaşındaki C.Ş., ailesi tarafından dönmeye ikna edilerek teslim oldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı C.Ş., bugün tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polise verdiği ifadede, "Aracıma biri taş attı sandım. Zaman zaman Altınyol'da araçlara taş atıldığını ve duran araçlardan hırsızlık yapıldığını duyduğum için korktum, durmadan yoluma devam ettim." dediği öğrenildi. Tutuklanan C.Ş.'nin, İzzet Kantaş'ın ölümünü gazete ve televizyondan öğrendiği de belirtildi. Emniyet yetkilileri ise Altınyol'da arabalara taş atılarak yapılan bir hırsızlık olmadığını bildirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder