banner181

Kıbrıslı işadamları Türkiye'de

28 Şubat 2012 Salı 16:33
Bu haber 2121 kez okundu

KKTC'de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi (KIBRIS TİAK) üyelerinden oluşan bir grup işadamı, Hür Sanayiciler ve İşadamları Derneği'ni (HÜRSİAD) ziyaret etti. HÜRSİAD’ın bugün, çeşitli sektörlerde...

Kıbrıslı işadamları Türkiye'de
KKTC'de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi (KIBRIS TİAK) üyelerinden oluşan bir grup işadamı, Hür Sanayiciler ve İşadamları Derneği'ni (HÜRSİAD) ziyaret etti.

HÜRSİAD’ın bugün, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bin 257 mevcut üyesi ve 175 genç üyesi ile Türk ekonomisinin nabzını tutan bir sivil toplum örgütü olduğunu söyleyen dernek yöneticileri, Kıbrıs’ta yatırım yapma imkanları hakkında da konuk heyetten bilgi aldı.

Kıbrıs TİAK Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı İlker Züğürt de konsey yönetim kurulu üyeleri ve konsey üyesi işadamlarıyla birlikte, Türkiye ile ticarette karşılaşılan sorunları ele almak ve ticarette yaşanan sorunları gündeme getirmek için Ankara’ya geldiklerini söyledi. İlker Züğürt, “Ankara'da çeşitli temaslarda bulunduk. Türkiye Sanayici ve İş Adamları Konfederasyonu (TUSKON) yetkilileri ile de görüşmeler gerçekleştirdik, gezi ve incelemelerde bulunduk. Türkiye’deki yatırım imkanları hakkında da bilgi aldık.” dedi.

Kıbrıslı işadamı İlker Züğürt ayrıca, Kıbrıs’ın 1974’den sonraki gelişimi ve değişimi ile ilgili de bilgiler verdi, turizm ve narenciye üretimlerine dikkati çekti. Türkiye ile ticaretin artırılması gerektiğini; bunun için HÜRSİAD ve diğer sivil toplum kuruluşları ile sıkı işbirlikleri kurulması gerektiğini ifade eden İlker Züğürt, “Türkiye’nin yurtdışı organizasyonlarında önemli bir misyonu olan dernek ve konfederasyonlar karşılıklı ticari alışverişlerde güveni de tesis ettiklerinden ticaret adına iyi bir anahtar konumundadırlar. HÜRSİAD üyelerine sıcak ve samimi alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

İlker Züğürt ziyaretin ardından Kıbrıs’tan getirdikleri ipek kozasından yapılmış hediyeleri takdim ettikleri HÜRSİAD üyelerini Kıbrıs’a, “hem ziyarete, hem de ticarete” davet etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder