banner181

Dumlu: Eski vergici anlayış bitti, mükellefe karşı artık daha güler yüzlüyüz

28 Şubat 2012 Salı 16:32
Bu haber 331 kez okundu

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu, eski vergici anlayışın bittiğini, artık daha güler yüzle mükellefi karşılayacaklarını belirtti.        27 Şubat-4 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası...

Dumlu: Eski vergici anlayış bitti, mükellefe karşı artık daha güler yüzlüyüz
Hatay Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu, eski vergici anlayışın bittiğini, artık daha güler yüzle mükellefi karşılayacaklarını belirtti.

        27 Şubat-4 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası kapsamında Dumlu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)'nı ziyaret etti. Başta İTSO Meclis Başkanı Mehmet Binbay, İTSO Başkanvekili Bülent Seküçoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin bulunduğu ziyarette Hatay Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu ve beraberindeki heyet, İTSO yönetim Kurulu salonunda karşılandı.

        Dumlu, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşta var olan vergi bilincinin daha da pekişmesi adına bazı etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Hatay'ın vergi tahsilat oranı açısından Türkiye'de 8'inci olduğunu hatırlatan Dumlu, geçen yıllara oranla kentte tahsil edilen vergide yüzde 68'lik bir artış sağladıklarını, bu oranla 1 yılda vergi artışı bakımından Türkiye 1'ncisi olduklarını kaydetti. Dumlu, "Hatay çok güçlü bir il ve önü çok açık. Van depremi gibi beklenmeyen doğal afetler kentlere yapılan yatırımların azalmasına neden oldu. Önümüzdeki yıllarda Hatay'a çok büyük yatırımlar yapılacak. Toplanan vergilerin halka hizmet olarak geri döndüğüne inancım tam. Hatay'da vatandaşlar kazançlarının vergisini ödeme konusunda çok bilinçli olduğunu." şeklinde konuştu.

        İTSO Meclis Başkanı Mehmet Binbay da konuşmasında şunları ifade etti: ‘’Merhum Özal döneminde Mersin ili bir bütün olarak çok büyük yatırımlar ve gelişmeler kaydetti. Biz İskenderun olarak bu bütünlüğü gösteremedik, deyim yerindeyse treni kaçırdık. Eğer o zaman bu bütünlüğü gösterseydik OSB’ler ve çok büyük yarımların merkezi, hatta il bile olabilirdik, fakat daha yerel yönetimlerde de bile iktidardan uzak kaldık hep.’’

        İTSO Başkanvekili Bülent Seküçoğlu ise Dumlu'nun Hatay’da başarılı çalışmalara imza attığını, bunu İskenderun Esnafı ve Sanayicileri olarak sevinçle karşıladıklarını söyledi. Seküçoğlu, kentte ödenen vergilerin geri dönüşümünde daha yüksek oranların olması için daha çok çalışma yapılmasını beklediklerini ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder