banner181
banner210

Giresun Kalesi'ne döner kule

28 Şubat 2012 Salı 16:05
Bu haber 4141 kez okundu

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Kalesi'ne 'döner kule' yapımı için çalışma başlattıklarını söyledi. Şahin, yaptığı açıklamada, Giresun ile ilgili sıra dışı projeleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirtti. Projelerden...

Giresun Kalesi'ne döner kule
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Kalesi'ne 'döner kule' yapımı için çalışma başlattıklarını söyledi.

Şahin, yaptığı açıklamada, Giresun ile ilgili sıra dışı projeleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirtti. Projelerden birinin de Giresun Kalesi'ne "Döner Kule” projesi yapımı olduğunu vurgulayan Şahin,"Projeye göre İstanbul Çamlıca ile Gürcistan Tiflis’te bulunan kulenin bir benzeri veya onlardan daha modern kule yapılması planlanıyor." dedi.

"Yap-işlet-devret modeliyle yapılacak kulede dinlenme alanları, oturma grupları ve seyir terası da bulunacak. Seyir terasında 15-21 kişiye hizmet verebilecek lokanta da olacak." diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Birçok yönüyle Giresun’un gözdesi olan kale, maalesef çirkin görüntülerle dikkat çekiyor ve Giresun’a yakışmıyor. Bu çirkinliklerden biri de Giresun’un bir çok tarafından görülebilen bayrak direği yanındaki verici istasyonlarıdır. Bu görüntü kirliliğinden kurtulmak için bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Bununla ilgili ön araştırmalarımızı yaptırıyoruz. Bazı taslak projeler çizdirdik. Bu çirkinliği kaldırmanın yanında vatandaşlarımızın da yararlanacağı bir döner kule yapacağız. Beklide Türkiye’nin ilklerinden olacak kulenin birkaç yerinde oturma grupları, dinlenme alanları olacak. Ayrıca seyir terası da bulunacak."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder