banner181
banner210

Bağcılar’a Selanik Kültür Evi ve Gök Bilim Müzesi yapılıyor

28 Şubat 2012 Salı 15:39
Bu haber 485 kez okundu

Bağcılar Kent Konseyi’nde kentsel dönüşüm ve müze konuşuldu. Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı, Mahmutbey’e içinde müzesi de olan Selanik Kültür Evi yapacaklarını söyledi. Bağcılar Kent Konseyi toplandı. Kültür Merkezi’nde...

Bağcılar'a Selanik Kültür Evi ve Gök Bilim Müzesi yapılıyor
Bağcılar Kent Konseyi’nde kentsel dönüşüm ve müze konuşuldu. Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı, Mahmutbey’e içinde müzesi de olan Selanik Kültür Evi yapacaklarını söyledi.
Bağcılar Kent Konseyi toplandı. Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, kamu kurumları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Kent Konseyi Başkanı Kerim Aytekin Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda kentsel dönüşüm çalışmaları ele alındı.
Toplantıda, kentsel dönüşüm uygulamaları ve Bağcılar’ın tarihi geçmişini yansıtacak bir müze kurulmasına ilişkin öneriler gündeme getirildi.
Konuşmasına, Bağcılar’ın 20 yılda geldiği noktaya dikkat çekerek başlayan Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı, sorulara cevap verdi. Bağcılar’ın 20 yılda önemli gelişmeler kaydettiğini ifade eden Subaşı, kentsel dönüşüme ilişkin belediye olarak toplantılar yaptıklarını söyledi. Parsel birleşimleri durumunda teşvik edici imar artışı verdiklerini belirten Subaşı, “Tüm sitelerde toplantılar yaptık, bunların pek çoğuna muhtarlarımız katıldı. Bu binaların ömrü dolmuş. 150 dairelik bir sitede 2-3 kişi razı olmadığı sürece kentsel dönüşümü yapamıyorsunuz” dedi.
Mahmutbey Mahallesi’ne, içinde müzesi ve Rumeli düğünlerinin yapılabileceği bir alanın da olacağı Selanik Kültür Evi yapılacağını söyleyen Subaşı, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın üzerinde ısrarla durduğu gözlem terasının da olduğu Gökbilim Müzesi’ni de Bağcılar’a kazandırmak istediklerini ifade etti.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder