banner181

Liseli öğrenciler, üniversiteli gençleri sigaraya karşı uyardı

28 Şubat 2012 Salı 15:28
Bu haber 11816 kez okundu

Erzurum Şükrüpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri, sigara, alkol ve uyuşturucuya karşı bilinçlendirme yürüyüşü yaptı.    Şükrüpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri, Coğrafya Öğretmeni Ali Bayram öncülüğündeki ‘Farkındalık...

Liseli öğrenciler, üniversiteli gençleri sigaraya karşı uyardı
Erzurum Şükrüpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri, sigara, alkol ve uyuşturucuya karşı bilinçlendirme yürüyüşü yaptı.

    Şükrüpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri, Coğrafya Öğretmeni Ali Bayram öncülüğündeki ‘Farkındalık projesi’ kapsamında sigara, alkol ve uyuşturucuya karşı toplumda duyarlılık geliştirmek için Atatürk Üniversitesi yerleşkesinde ‘Bilinçlendirme Yürüyüşü’ düzenledi. Hazırladıkları döviz ve pankartlarla sigaranın zararlarını anlatan öğrenciler, ‘Bağımlı olma özgür ol’, ‘Sigaraya hayır’, ‘Sigarayı dışla hayatına başla’, ‘Dumansız hava sağlıklı yaşa’, ‘Önemliyse hayatınız sigarayı bırakınız’ şeklinde sloganlar atarak üniversite öğrencilerini sigaraya karşı uyardı.

    Şükrüpaşa Anadolu Lisesi Müdürü Yaşar Tiryaki, her yıl dünyada milyonlarca insanın sigara, alkol ve uyuşturucuya bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğini vurguladı. Bu ölümlerin başında akciğer kanserinin geldiğini ifade eden Tiryaki, “Diğer önemli sebep ise kalp hastalıkları ve diğer kanser türleridir. Biz de bu nedenle toplum hizmetleri çerçevesinde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder