banner181

Soğuk hava kömür fiyatlarını yükseltti

28 Şubat 2012 Salı 15:26
Bu haber 14317 kez okundu

Ilıman iklime sahip Edremit Körfezi bölgesinde bu kışın soğuk geçmesi, kömür fiyatlarını arttırdı. Kışa girerken 9 lira olan ithal ve 8 lira olan yerli kömürün 20 kiloluk torba fiyatları, 12 liraya kadar çıktı.Yaklaşık yüzde 35 artan...

Soğuk hava kömür fiyatlarını yükseltti
Ilıman iklime sahip Edremit Körfezi bölgesinde bu kışın soğuk geçmesi, kömür fiyatlarını arttırdı. Kışa girerken 9 lira olan ithal ve 8 lira olan yerli kömürün 20 kiloluk torba fiyatları, 12 liraya kadar çıktı.

Yaklaşık yüzde 35 artan kömür fiyatlarını yüksek bulan vatandaşlar, “Havaların soğuk gitmesini fırsat bilen kömürcüler, fiyatları sürekli arttırıyor. Almakta zorlanıyoruz fakat almasak da olmuyor. Fiyat artışının önüne geçilmesi gerekiyor.” dedi. Kömür satıcıları ise fiyat artışlarını soğuğa değil, yerli ocaklardan yeteri miktarda kömür çıkarılmamasına, çıkarılanların da deprem bölgelerine gönderilmesine bağladı. Satıcılar, “Artan fiyatları yüzünden bizim satışlarımız da düştü. Yerli ocaklardan çıkarılan kömürler doğu bölgelerine gittiği için iç piyasaya yeterince verilmiyor. Biz de müşteriye yok dememek için ithal kömür getirtiyoruz. Onun maliyeti yüksek olduğu için ister istemez fiyatlara yansıyor.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder