banner181
banner210

Okul-aile birlikleri eğitimin üçüncü sacayağıdır

28 Şubat 2012 Salı 15:18
Bu haber 2056 kez okundu

2011 yılı içerisinde kurularak faaliyet göstermeye başlayan ve kısa adı GOAB-DER olan Gaziantep Okul Aile Birlikleri Derneği, bir tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda söz alan Millî Eğitim Müdürü Ekrem Serin, okul-aile birliklerinin...

Okul-aile birlikleri eğitimin üçüncü sacayağıdır
2011 yılı içerisinde kurularak faaliyet göstermeye başlayan ve kısa adı GOAB-DER olan Gaziantep Okul Aile Birlikleri Derneği, bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Toplantıda söz alan Millî Eğitim Müdürü Ekrem Serin, okul-aile birliklerinin ilgili yönetmelikler çerçevesinde okullara ve eğitime destek olmalarının çok önemli ve yararlı olduğunu dile getirdi. Serin, okul müdürleri ile okul-aile birliklerinin gerçekleştireceği işbirliklerinden okulların, öğrencilerin ve eğitimin kazançlı çıkacağını söyledi. 2012 yılı Şubat ayı içerisinde yapılan değişiklikle yenilenen Millî Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliği'ni okullara ve velilere duyuracaklarını belirten Serin, GOAB-DER yönetiminin bayanlardan oluşmasının mutluluk verici olduğunu, derneğin yapacağı yeni ve güzel projelerle eğitimin 3. sacayağını tamamlayacağını ve Gaziantep'te eğitim algısının yükseleceğine inandığını sözlerine ekledi.

Ortak Akıl Platformu Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cafer Yılmaz, Millî Eğitim Müdürü Ekrem Serin, İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Özcan, GOAB-DER Başkanı Filiz Oğuz ile ilçe millî eğitim müdürleri, veliler ve basın mensupları katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder