banner181

Erzurum’un buzları çözülüyor

28 Şubat 2012 Salı 14:57
Bu haber 2233 kez okundu

Termometreler, kar ve soğuğun başkenti olarak adlandırılan Erzurum’da günler sonra ilk kez 0 derecenin üstünü gösterdi. Gündüz saatlerinde 3 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı, vatandaşların yüzünü güldürdü.         Uzun...

Erzurum'un buzları çözülüyor
Termometreler, kar ve soğuğun başkenti olarak adlandırılan Erzurum’da günler sonra ilk kez 0 derecenin üstünü gösterdi. Gündüz saatlerinde 3 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı, vatandaşların yüzünü güldürdü.

        Uzun süre yerde duran kar birikintileri, soğuk hava ve insanların üzerine basmasıyla devasa buz kütlelerine dönüşmüştü. Güneyden esen rüzgârlarla birlikte buz kütleleri erimeye başladı. Çatılarda biriken karlar da yere düştü. Kış Sporları Festivali için yapılan heykeller erimeye başladı. İnsanlar, önünde fotoğraf çektirdiği heykellerin erimesine pek üzülmedi. Erzurumlular, ailelerini, çocuklarını, arkadaşlarını yanına alarak sokaklara çıktı. Havuzbaşı'nda oturanlar, buzların çözülmesini baharın müjdesi olarak değerlendirdi.

        Zorlu kış şartlarını atlatan hayvanlar da halinden memnun görünüyor. Cumhuriyet Caddesi üzerinde kaldırıma uzanan köpek, güneşin keyfini çıkardı. Çevreden geçen vatandaşların seslenmesiyle başını yavaşça kaldıran köpek, etrafı süzdükten sonra tekrar yattı. Erzurum’da gece en düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 11 derce olması bekleniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder