banner181

Muğla’da spor yapmayan kalmayacak

28 Şubat 2012 Salı 14:55
Bu haber 503 kez okundu

Muğla’da 7’den 77’ye her yaştaki vatandaşın spor yapabilmesi için ‘Muğla’da Spor Yapmayan Kalmayacak’ projesi hayata geçirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce uygulanacak projeyle öncelikle ev hanımları, risk mesleği...

Muğla'da spor yapmayan kalmayacak
Muğla’da 7’den 77’ye her yaştaki vatandaşın spor yapabilmesi için ‘Muğla’da Spor Yapmayan Kalmayacak’ projesi hayata geçirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce uygulanacak projeyle öncelikle ev hanımları, risk mesleği grubu üyeleri ve çalışan kadınlar spora yönlendiriliyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, önce bütün tesis, salon ve sahaların vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirterek, “Daha sonra da antrenörlerimizi görevlendirerek, vatandaşlarımıza yön göstermeye ve yardımcı olmaya başladık. Mesai mefhumunu ortadan kaldırdık, tesislerimiz 7 gün 24 saat hizmete açıldı.” dedi.

Bu arada proje kapsamında yakın köylerden gelen ev hanımlarının stadyumda yürüyüş yapması, ilginç görüntüler oluşturdu. Ayrıca doktorlar ve adliye personelinden oluşan bir grubun, spor salonunda mesaiden sonra basketbol çalıştığı ve bunun artarak devam edeceği belirtildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder