banner181
banner210

Halk ozanı Aşık İmami evinde ölü bulundu

28 Şubat 2012 Salı 14:38
Bu haber 581 kez okundu

Çukurova yöresinde “Aşık İmami” olarak tanınan halk ozanı 58 yaşındaki Ahmet Aşıkimami evinde ölü bulundu. Aşıkimami’nin ailevi ve ekonomik sorunları sebebiyle intihar etmiş olabileceği ileri sürülüyor.         Adana’nın...

Halk ozanı Aşık İmami evinde ölü bulundu
Çukurova yöresinde “Aşık İmami” olarak tanınan halk ozanı 58 yaşındaki Ahmet Aşıkimami evinde ölü bulundu. Aşıkimami’nin ailevi ve ekonomik sorunları sebebiyle intihar etmiş olabileceği ileri sürülüyor.

        Adana’nın merkez Sarıçam ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi 3046. Sokak, No 100'de ikamet eden Aşıkimami, sabah saatlerinde tek başına ikamet ettiği yeğenlerinin evinde dışarıya çıkmadı.

        İddiaya göre akrabaları tarafından evde ölmüş olarak görülen Aşıkimami ile ilgili Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı cinayet ve olay yeri ekipler inceleme yaptı. Çalışmalarda Aşıkimami’nin karın bölgesine üç el ateş edilerek yaşamını kaybettiği tespit edildi.

        Olay yerinde üç adet boş tabanca kapsülü bulundu. 9 kardeş ve ikinci evlilik yaptığı eşinden ayrıldığı belirtilen Aşıkimami’nin ölüm haberini alan yakınları ve sevenleri gözyaşlarına boğuldu. İki eşinden beş çocuğu olan Aşıkimami’nin ağabeyi Musa Bozdemir, kardeşinin ikinci eşinden de ayrıldığını belirtti.

        Boşanma kararının iki üç ay önce verildiğini hatırlatan Bozdemir, “Kendi kentine sıkıntıları vardı. Maddi ve manevi sorunları vardı. Adana’da yeğenimin evinde kalıyordu. Hatta bana telefon etti, ‘maddi durumun iyi değil’ dedi. Bende 20 gün önce kredi kartından 3 bin lira çekip verdim. Arada bir görüşüyorduk.” şeklinde konuştu.

        30 yıllık halk ozanı arkadaşı Aşık Hakkı Tanrıkulu da Aşıkimami’nin intihar edebileceğine inanamadığını kaydetti. Tanrıkulu, “Neşeli, hayata sıkı sıkı bağlı birisiydi. Aşıkimami’nin böyle bir girişimde bulunması, acı ve şaşırtıcı oldu. Sorunlarını bize açmazdı. Biz hep neşeli haliyle gördük. Sanatına bağlı birisiydi.” diye konuştu.

        Aşıkimami ile ilgili ayrıntılı çalışma yapan ekipler, olayın “intihar veya cinayet” olduğunu araştırıyor. Evdeki incelemenin ardından cenaze otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Akışimami, otopsi işlemleri sonrası Kozan İlçesine Bağtepe Köyü’nde toprağa verilecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder