banner181

KGAÖ’nün silahları Kazakistan’da tamir edilecek

28 Şubat 2012 Salı 14:31
Bu haber 2383 kez okundu

Kazakistan parlamentosunun alt kanadının toplantısında Savunma Bakan Yardımcısı Talgat Janjumenov, Kazakistan’ın Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) çerçevesindeki işbirliği ve faaliyet raporunu sundu. Sunumda, Janjumenov KGAÖ'ye...

KGAÖ'nün silahları Kazakistan'da tamir edilecek
Kazakistan parlamentosunun alt kanadının toplantısında Savunma Bakan Yardımcısı Talgat Janjumenov, Kazakistan’ın Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) çerçevesindeki işbirliği ve faaliyet raporunu sundu. Sunumda, Janjumenov KGAÖ'ye üye ülkelerin askeri teçhizatlarının Kazakistan’da tamir edileceğini açıkladı.

KGAÖ’ye üye ülkelerin, ileri teknoloji silahları geliştirme alanında işbirliği yapacağını belirten Janjumenov, böylece Kazakistan ordusu için de savaş yeteneğini geliştirme fırsatı bulacağını söyledi.

Halihazırda Kazakistan, sualtı ve torpido teçhizatlarını KGAÖ’ye üye ülkelere ihraç ediyor. Janjumenov, Rusya’nın, Afganistan’da ve Türkmenistan’da bulunan Yak ve AN tipi uçaklarının, tank ve ağırlığı 500 ton olan gemi gibi askeri teçhizatı ve makinelerin Kazakistan’daki tamir atölyelerinde bakım ve onarım için talepte bulunduğu ifade etti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder