banner181

Fransa: BM, Suriye kararı üzerine çalışıyor

28 Şubat 2012 Salı 14:31
Bu haber 2307 kez okundu

Fransa, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Suriye’de şiddetin durdurulması ve kurbanlara insani yardımların ulaştırılması için teklif edilen bir tasarıyı bugün görüşmeye başlayabileceğini açıkladı. Fransa Dışişleri Bakanlığı...

Fransa: BM, Suriye kararı üzerine çalışıyor
Fransa, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Suriye’de şiddetin durdurulması ve kurbanlara insani yardımların ulaştırılması için teklif edilen bir tasarıyı bugün görüşmeye başlayabileceğini açıkladı. Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bernard Valero, “Suriye’de şiddetin durdurulması ve kurbanlara insani yardımların ulaştırılması için teklif edilen bir tasarı konusunda bugün çalışma başlıyor” dedi.

Paris’te basın bilgilendirme toplantısında konuşan Fransız yetkili, çalışmalarda kuşatma ve bombardıman altındaki Humus kentine odaklanılacağını kaydetti. Sözcü Valero, “Rusya ve Çin’in teklif edilen öneriye karşı çıkmamasını umuyoruz. Durumun aciliyeti düşünüldüğünde bütün konsey üyelerinin istisna olmaksızın bu barbarlığı durdurma zamanı gelmiştir” diye ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder