banner181

Suriye elçisi, BM toplantısını terk etti

28 Şubat 2012 Salı 14:14
Bu haber 2419 kez okundu

Suriye'nin BM İnsan Hakları Konseyi'ndeki Yüksek Temsilcisi Faysal Habbaz Hamui, ülkesinde mezhep çatışmasının körüklenmesi ve muhaliflere silah sağlanmasına son verilmesini istedi. Konseyin Cenevre'deki toplantısında konuşan Suriyeli Büyükelçi,...

Suriye elçisi, BM toplantısını terk etti
Suriye'nin BM İnsan Hakları Konseyi'ndeki Yüksek Temsilcisi Faysal Habbaz Hamui, ülkesinde mezhep çatışmasının körüklenmesi ve muhaliflere silah sağlanmasına son verilmesini istedi. Konseyin Cenevre'deki toplantısında konuşan Suriyeli Büyükelçi, bazı ülkelerinin Şam yönetimine ilaç ve akaryakıt ambargosu uygulamasından da şikayet etti.

Türkiye ile Körfez ülkelerinin çağrısıyla yapılan olağanüstü oturumda sert açıklamalar yapan Hamui, konuşmasının ardından genel kurul salonunu terk etti.

Hamui, bankalar arası para transferlerinin engellenmesi sonucu hayati maddeleri satın alamadıklarını belirterek, "Suriye'nin dostu olduklarına iddia eden ülkelerin, Suriye halkına yardım etmek için atacakları adım basit. Mezhepçiliği körüklemesinler. Suriye halkını birbirine düşürmek için silah ve para yardımı yapmaya son versinler." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder