banner181

Türk-Alman Kültür Olimpiyatları, kültürler arasında köprü oluyor

28 Şubat 2012 Salı 10:08
Bu haber 526 kez okundu

Türk-Alman Kültür Olimpiyatları’nın Köln Bölge Finali, Aachen yakınlarındaki Stolberg şehrinde düzenlendi. Almanya’nın Aachen şehri ve çevresinde faaliyet gösteren Akademi Eğitim Merkezleri’nin (Akademisscher Verein zu Eurogio.e.V) ev...

Türk-Alman Kültür Olimpiyatları, kültürler arasında köprü oluyor
Türk-Alman Kültür Olimpiyatları’nın Köln Bölge Finali, Aachen yakınlarındaki Stolberg şehrinde düzenlendi. Almanya’nın Aachen şehri ve çevresinde faaliyet gösteren Akademi Eğitim Merkezleri’nin (Akademisscher Verein zu Eurogio.e.V) ev sahipliğinde düzenlenen programı yaklaşık 2 bin kişi izledi.

Köln Bölge finaline katılarak bir konuşma yapan Stolberg Belediye İkinci Başkanı Hildegard Nießen, “Alman-Türk Kültür Olimpiyatları Köln Bölge Finali’nin şehrimizde yapılması, bizim için büyük sevinç ve şereftir. Alman – Türk Kültür Olimpiyatları’nda geçmiş ve gelecek, gelenek ve modern direk ve harika bir şekilde buluşuyor, kültürler arasında örnek bir köprü oluyor.” dedi.

Aachen Büyükşehir Belediyesi İkinci Başkanı Hilde Scheidt ise “Bugün burada gördüklerimiz hepimizi gururlandırdı. Arkamdaki, herkesimden çocuk ve gençlerin yer aldığı bu harika resim bizim harika bir geleceğimiz olduğunu gösteriyor. Çocuklarımızın buradaki birlikteliği harika geleceğin habercisi. Çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte alanlarında bölge birincisi olan öğrencilere ödüllerini Stolberg Belediyesi İkinci Başkanı Hildegrad Nießen verdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder