banner181

Çift kol ve bacak nakli yapılan Çavdar hayatını yitirdi

27 Şubat 2012 Pazartesi 21:54
Bu haber 1076 kez okundu

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çift kol ve bacak nakli yapılan Şevket Çavdar hayatını kaybetti. Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “24.02.2012 tarihinde, sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan hastamızda...

Çift kol ve bacak nakli yapılan Çavdar hayatını yitirdi
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çift kol ve bacak nakli yapılan Şevket Çavdar hayatını kaybetti.

Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “24.02.2012 tarihinde, sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız 27.02.2012 tarihinde saat 19:20’de kaybedilmiştir.” denildi.

Açıklamada, “Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200’e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız. Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığına müteşekkiriz. Hastamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.“ ifadelerine yer verildi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, ameliyatın gerçekleştiği gün yaptığı açıklamada, çift kol ve bacak naklinin dünyada ilk kez yapıldığı bilgisini vermişti.

Öte yandan açıklamada yüz nakli gerçekleştirilen Cengiz Gül’ün, sorunsuz olarak izlenmeye devam edildiği kaydedildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder