banner181
banner210

Çayıralan’da 25 yıllık kuruyemişçi büyük ilgi görüyor

27 Şubat 2012 Pazartesi 19:23
Bu haber 335 kez okundu

Yozgat’ın Çayıralan ilçesinin çeyrek asırlık kuruyemişçisi Baki Kuruyemiş sahibi Baki Adanur, günlük taze ve sıcak kuruyemiş çeşitleriyle ilçe halkının damak tadına öncülük ediyor.        'Çayıralan’ın...

Çayıralan'da 25 yıllık kuruyemişçi büyük ilgi görüyor
Yozgat’ın Çayıralan ilçesinin çeyrek asırlık kuruyemişçisi Baki Kuruyemiş sahibi Baki Adanur, günlük taze ve sıcak kuruyemiş çeşitleriyle ilçe halkının damak tadına öncülük ediyor.

        'Çayıralan’ın ilk kuruyemişçisi' ünvanını elinde bulunduran Adanur, kaliteden taviz vermeden çeyrek asrı geride bırakmanın sevinci ve haklı gururunu yaşadığını söyledi. 25 yıl önce Çayıralan’da kuruyemiş dükkanını hizmete açtığını ifade eden Adanur, kuruyemişi ilçe halkına kendisinin sevdirdiğini belirtti. Adanur, "Kuruyemiş işi uzmanlık gerektiren bir iştir. Lezzeti sunmak sanat, tatmak ise mutluluktur. Çayıralan halkına yıllar yılı, lezzeti ve mutluluğu yaşatmanın sorumluluğunu taşıyorum. Her şeyin en güzeline layık olan hemşehrilerime kaliteli, leziz ve cazip fiyatlarla kuruyemiş çeşitlerini daha nice yıllarda ulaştırmayı arzu ediyorum. Allah'a şükür işlerimizden de oldukça memnunum. Vatandaşlarımız, kuruyemiş üzerine genelde bizi tercih ediyor." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder