banner181

Yazar Ilgaz'dan Malatya Milli Eğitim Müdürü Bulut'a ziyaret

27 Şubat 2012 Pazartesi 18:25
Bu haber 1177 kez okundu

Malatya Valiliği'nin yürüttüğü Malatya Okuyor Kampanyası kapsamında kente gelen yazar Nilgün Ilgaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut'u makamında ziyaret etti.         Nilgün Ilgaz, burada yaptığı...

Yazar Ilgaz'dan Malatya Milli Eğitim Müdürü Bulut'a ziyaret
Malatya Valiliği'nin yürüttüğü Malatya Okuyor Kampanyası kapsamında kente gelen yazar Nilgün Ilgaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut'u makamında ziyaret etti.

        Nilgün Ilgaz, burada yaptığı konuşmada, Malatya Okuyor Kampanyası'nın güzel bir proje olduğunu söyledi. Mehmet Bulut da Malatya Okuyor Kampanyası'na devam ettiklerini, kampanya kapsamında öğrencilerin ve velilerin kitap okuduğunu dile getirdi.

        "Kampanya kapsamında her ay öğrencilerimizle bir yazarımızı buluşturuyoruz." diyen Bulut, kampanyanın yazarlarla çocukları buluştuğunda daha çok ivme kazandığını ifade etti.

        Hababam Sınıfı adlı romanın yazarı Rıfat Ilgaz'ın da gelini olan yazar Ilgaz, ilköğretim öğrencileriyle de söyleşi gerçekleştirdi. Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda öğrencilerle bir araya gelen Nilgün Ilgaz, öğrencilere kitaplarını ve nasıl yazmaya karar verdiğini anlattı.

        "İlkokulda öğretmenimiz bize günlük tuttururdu." ifadesini kullanan Ilgaz, günlük tutmanın güzel bir şey olduğunu ifade ederek, çocuklardan günlük tutmalarını istedi. Ilgaz, kitaplarını yazarken günlüklerinden çok faydalandığına dikkat çekti.

        Kayınpederi Rıfat Ilgaz'la 10 yıl aynı evde oturduklarını anlatan Nilgün Ilgaz, kayınpederinden çok şey öğrendiğini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder