banner181
banner210

Bu Benim Eserim Projesi’nde uygulama zamanı

27 Şubat 2012 Pazartesi 18:25
Bu haber 2285 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığı (EARGED) tarafından düzenlenen “Bu Benim Eserim” projesi uygulamaya geçti.         İlköğretim öğrencilerinin bilimsel amaçlı...

Bu Benim Eserim Projesi'nde uygulama zamanı
Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığı (EARGED) tarafından düzenlenen “Bu Benim Eserim” projesi uygulamaya geçti.

        İlköğretim öğrencilerinin bilimsel amaçlı etkinliklerini arttırmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl 7'incisi gerçekleştirilecek olan proje ilköğretim 6.7.ve 8.si sınıf öğrencilerine yönelik Fen ve Matematik Bilimleri tabanlı olarak yapılıyor. Bu Benim Eserim Projesi Bölge Çalışma Grubu toplantısı bugün Osmangazi Turizm ve Otelcilik Lisesi'nde yapıldı. Proje Bölge Çalışma Grubu toplantısına katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Albay yarışma hakkında bilgi verdi.

        Yarışmaların 12 bölge merkezinde yapılacağını anlatan Recai Albay, "Bölge Değerlendirme Komisyonu olarak bölge merkezi olan Bursa ile beraber Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Yalova, Eskişehir ve Kütahya illerinden gelen projeleri değerlendireceğiz." dedi.

        Bursa’nın merkezi olduğu bölgedeki illere toplam 3 bin 221 projenin kayıt yaptırdığını aktaran Recai Albay, "Bunların arasından 310 fen bilimleri, 157 matematik bilimleri olmak üzere toplam 467 adet proje bölge elemelerine katılmaya layık görüldü. 28 Şubat-02 Mart 2012 tarihleri arasında Bölge Değerlendirme Komisyonunda değerlendirilecek olan bu projelerden kriterlere uygun olanlar Bilim Kurulunun değerlendirmesine sunulacak." şeklinde konuştu.

        Recai Albay, Bilim Kurulunun 05-23 Mart 2012 tarihleri arasında yapacağı değerlendirmede sergilenmeye değer görülen eserlerin 10-11 Nisan 2012 tarihlerinde Merinos Atatürk Kültür Merkezinde sergileneceğini söyledi. Recai Albay, ayrıca, Bakanlığın uygun göreceği kontenjanda eserlerin de 08-09 Mayıs 2012 de Ankara’daki final sergisinde sergileneceğini ve dereceye gireceklere ödüllerinin verileceğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder