banner181

23. Vergi Haftası etkinlikleri başladı

27 Şubat 2012 Pazartesi 18:08
Bu haber 622 kez okundu

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Defterdar Hatice İşcen Ercoşman, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şihmus Sinecem ve Muş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk koydu. Daha sonra bir...

23. Vergi Haftası etkinlikleri başladı
Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Defterdar Hatice İşcen Ercoşman, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şihmus Sinecem ve Muş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk koydu. Daha sonra bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

        Çelenk sunum töreninden sonra Defterdar Hatice İşcen Ercoşman ve vergi dairesi çalışanları Vali Ali Çınar’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Vali Çınar’a çiçek ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan gümüş işlemeli tabağı takdim eden Defterdar Ercoşman, Vergi Haftası etkinlikleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Defterdar Ercoşman yaptığı açıklamada, “31.12.2011 yılı itibari ile vergi gelirleri tahakkuku 147 milyon 76 bin, tahakkuk eden verginin 119 milyonu tahsil edilmiş olup bu oran ise yüzde 81’dir. Bütün faaliyetlerden sağlanan bütçe gelirleri olarak adlandırılan tahakkuk edilen tutar 192 milyon 704 bin tahakkuk eden bu tutardan yapılan tahsilat ise 145 milyon 842 bin. Tahakkuk eden bütçe gelirinin yüzde 25’i tahsil edilmiş durumdadır. İlimiz genelinde yapılan bütçe harcamaları ise 660 milyon olup gelirin gideri karşılama oranı ise ilimizde yüzde 22’dir.” dedi.

        Vali Ali Çınar, vergi vermenin çok önemli olduğunu belirterek, vergi almada güçlük çeken Yunanistan’ı örnek gösterdi. Verginin bir vatandaşlık görevi olduğunu belirten Vali Çınar, basın mensuplarına yönelik yaptığı açıklamada “Ben de Vergi Haftamızı kutluyorum. Gerek vergi dairesinde bulunan arkadaşlarımız gerekse vergi mükelleflerimize bu haftanın hayırlı uğurlu olmasını, vergi bilincinin gelişmesinde katkıda bulunmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

        Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda derece alan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 75. İMKB İlköğretim Okulu öğrencileri Yusuf Gültekin, Fatma Elif Alaslan ve Şuheda Elvan Alaslan’a ödülleri verildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder