banner181

80 kişilik mülakata 254 kişi başvurdu

27 Şubat 2012 Pazartesi 18:03
Bu haber 495 kez okundu

Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında Muş Valiliği finansman sözleşmesi ile Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Doğalgaz Isıtacak İşsizlik Azalacak” projesi için mülakatlar başladı. 80 kişilik alıma 254 kişi...

80 kişilik mülakata 254 kişi başvurdu
Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında Muş Valiliği finansman sözleşmesi ile Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Doğalgaz Isıtacak İşsizlik Azalacak” projesi için mülakatlar başladı. 80 kişilik alıma 254 kişi başvuruda bulundu.

        SODES kapsamında Muş Valilik finansman sözleşmesi ile Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Doğalgaz Isıtacak İşsizlik Azalacak” projesi için mülakatlar başladı. Muş TSO Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Koç başkanlığında kurulan komisyon TSO Genel Sekreteri Hanifi Aydar, Valilik Proje Koordinasyon Merkezi Uzmanları Yunus Yalçın ve Ahmet Ökmen ile Endüstri Meslek Lisesi Bölüm Şefi İbrahim Şepik üyeliğinde gerçekleşti.

        Komisyon Başkanı Erdal Koç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,“İnşaat yasası böyle kalfalık ustalık belgesi olmayan inşaatlarda çalışamaz. Şimdi bir önceki süreçte biz altmış kişilik bu doğalgaz üzerine proje ile SODES ile beraber proje düzenlenmiştik. Aşırı talepten dolayı yine SODES ile Milli Eğitim Müdürlüğüyle beraber böyle bir proje tasarladık. 80 kişilik bir proje bu, projemiz 4 seansta 20'şerlik gruplar halinde verilecek. Şimdi Muş- Bitlis ve Bingöl doğalgaz projesi var. Kalifiye elaman sıkıntısı olacak ve biz bu sıkıntıları gidermek için oda olarak böyle bir proje düzenlemeye karar verdik. 254 kişi müracaat etmiş ve bu kapsamda 80 kişi alınacak. Kursiyerlere 15 TL gibi ücret ödeyeceğiz, artı sigortası yatacak.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder