banner181
banner210

Başkan Altepe: Bursa devlet ödemelerinde örnektir

27 Şubat 2012 Pazartesi 18:00
Bu haber 461 kez okundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vergi borcu bulunmayan Bursa'nın devlete olan ödemelerde Türkiye'de örnek konumda olduğunu söyledi.        Başkan Altepe, 27 Şubat-4 Mart Vergi Haftası...

Başkan Altepe: Bursa devlet ödemelerinde örnektir
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vergi borcu bulunmayan Bursa'nın devlete olan ödemelerde Türkiye'de örnek konumda olduğunu söyledi.

        Başkan Altepe, 27 Şubat-4 Mart Vergi Haftası sebebiyle Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam'ı kabul etti. BURULAŞ'taki ziyarete, Bursa Vergi Dairesi Grup müdürleri Ramazan Tekkeş ve Esat Giray ile İnsan Kaynakları Müdürü Ayşe Coşkun da katıldı. Ziyarette konuşan Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin vergi ve sosyal güvenlik kurumlarına olan ödemelerde Türkiye´ye örnek olduğunu söyledi. Devlete borçlarının bulunmadığını belirten Başkan Altepe, "Bu ülkenin nimetlerinden faydalanan insanların belli oranlarda bedel ödemesi gerekiyor ki nimetlerden istifade etmeye devam edelim. Sistem çalışsın ve ayakta kalalım. Sistemde sorun olur da çökerse, hepimiz çökeriz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak bizler, gerçekten örnek konumdayız. Türkiye´de konumu en iyi olan büyükşehir belediyesiyiz. Hem merkez hem de ilçe belediyeleri olarak durum bu şekilde. Gerek vergi gerekse sosyal güvenlik kurumlarına olan ödemelerimizi düzenli yaparak, işlerimizi sürdürüyoruz." dedi.

        Altepe, vergi gelirlerinden Büyükşehir Belediyesi´nin de yüzde 5 oranında pay aldığını, bu sebeple Bursa´da kentin her yönden gelişmesi için tüm alanlarda faaliyet gösterdiklerini belirtti. Bursa Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam da Vergi Haftası nedeniyle, 35 yıl boyunca büyük küçük demeden vergilerini düzenli olarak ödeyen mükelleflere yönelik ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´yi de bu kapsamda ziyaret ettiklerini söyleyen Saydam, "Bursa Büyükşehir Belediyesi, hem belediye hem de bağlı şirketleri olarak vergi ödemelerini düzenli olarak yerine getiriyor. Bize borcunuz bulunmuyor. Sizlere teşekkür ediyoruz. Bu anlamda Türkiye´ye örnek olabilecek belediyelerden bir tanesiniz." şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Vergi Dairesi Başkanı Saydam, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe´ye plaket takdim etti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder