banner181

'Dua okuyacağım' diyerek altınları alıp kaçtılar

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:56
Bu haber 477 kez okundu

Bursa'da, kimliği belirlenemeyen iki dilenci, su istemek bahanesiyle girdikleri evde 'Getirin de dua okuyalım' dedikleri 6 adet bilezik ve altın takı setini alıp kaçtı. Dolandırıldığını anlayan ev sahibi polise müracaat etti.     Osmangazi...

'Dua okuyacağım' diyerek altınları alıp kaçtılar
Bursa'da, kimliği belirlenemeyen iki dilenci, su istemek bahanesiyle girdikleri evde 'Getirin de dua okuyalım' dedikleri 6 adet bilezik ve altın takı setini alıp kaçtı. Dolandırıldığını anlayan ev sahibi polise müracaat etti.
    Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi 2. Doğa Caddesi'nde ikamet eden D.T.'nin evine su istemek bahanesiyle gelen kimliği belirsiz iki dilenci, eski elbise ve bir bardak su istedi. Suyu getiren D.T.'den 'Eşyaları getir de dua okuyalım' diyen dilenciler, 'kırlent' tabir edilen yastıkların arasında geline ait altınları bir tülbente sarıp ev sahibine verdi. Ev sahibine '30 dakika boyunca tülbenti açmayın" diyen dilenciler evden ayrıldı. Dilencileri yolcu ettikten sonra altınları kontrol eden D.T., 6 adet 24 ayar 'Adana burgusu' diye tabir edilen bilezik ve bir adet altın takı setinin yerinde olmadığını gördü. Polise müracaat eden D.T., dolandırıldığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder