banner181
banner210

Fransa'daki Ermenilerden Dağlık Karabağ atağı

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:51
Bu haber 394 kez okundu

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Fransa'da da Hocali Katliamı'nda hayatını kaybedenler anıldı. Anma törenlerinden rahatsızlık duyan Ermeni lobisi, Dağlık Karabağ'da öldürüldüğünü öne sürdükleri Ermeni siviller için programlar...

Fransa'daki Ermenilerden Dağlık Karabağ atağı
Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Fransa'da da Hocali Katliamı'nda hayatını kaybedenler anıldı. Anma törenlerinden rahatsızlık duyan Ermeni lobisi, Dağlık Karabağ'da öldürüldüğünü öne sürdükleri Ermeni siviller için programlar düzenlemeye hazırlanıyor.

Türk ve Azeri hükümetlerinin Fransa’da yanıltıcı birtakım propagandalar yaptıklarını ileri süren Ermeni lobisi, karşı atağa geçme kararı aldı. Fransa’da bulunan Ermeni dernekleri Azerbaycan ordusu tarafından 26-28 Şubat 1988 tarihlerinde Dağlık Karabağ’da katletildiğini iddia ettikleri Ermeniler için anma gecesi düzenleyecek.

Ermeni dernekleri yayınladıkları ortak bildiride Bakü yönetimini tarihi çarpıtmaya çalışmakla suçladı.

Hocalı Katliamı'nda hayatlarını kaybedenler, geçtiğimiz günlerde Türk ve Azeri vatandaşların katılımıyla Strasbourg'da anılmıştı.

Bu arada Avrupa Parlamentosu konferans salonunda Hocalı katılımı ile ilgili düzenlenen konferansta konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Dairesi Başkanı Gafar Aliyev, Minsk grubunun işlevini yitirdiğini bu haliyle çözümden daha çok çözümsüzlük üreteceğinin altını çizdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder