banner181

Çankırılılar, Hocalı katliamı için yürüdü

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:50
Bu haber 498 kez okundu

Çankırı Ülkü Ocakları, Hocalı katliamının 20. yıldönümü sebebiyle yürüyüş gerçekleştirdi.         Kucaklama Taşı’ndan başlayan yürüyüş, Anıt Alanı’na kadar devam etti. Aralarında siyasilerinde...

Çankırılılar, Hocalı katliamı için yürüdü
Çankırı Ülkü Ocakları, Hocalı katliamının 20. yıldönümü sebebiyle yürüyüş gerçekleştirdi.

        Kucaklama Taşı’ndan başlayan yürüyüş, Anıt Alanı’na kadar devam etti. Aralarında siyasilerinde bulunduğu bulunduğu yaklaşık 500 kişi, sloganlar atarak yürüyüşe katıldı. Yürüyüş sırasında bazı vatandaşlar, Ermeni askerlerini kınayan pankartlar taşıdı. Grup yürüyüş boyunca, 'Hepimiz Türküz' ve 'Çankırı yolları Ermeni’ye kapalı' sloganları attı.
        
        Yürüyüşün sonunda Atatürk anıtı önünde toplanan grup, Hocalı katliamı kurbanları için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu. Daha sonra Çankırı Ülkü Ocakları adına basın açıklamasını gerçekleştiren Saltuk Buğra Ateşli, Türk milletinin inancıyla, kültürüyle ve örfüyle her zaman zulmün karşısında, mazlumun yanında olan bir millet olduğunu kaydetti.

20 yıl önce Ermenilerin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı Kasabası’nda Azerbaycanlı Türklere yönelik bir katliama giriştiklerini söyleyen Ateşli, "Uluslar arası hukukta ismine soykırım denilen bu katliamda 83’ü çocuk, 106’sı kadın, 70’i yaşlı olmak üzere 613 kişi hunharca katledildi. Baskında 487 kişi ağır yaralanırken, bin 275 Azeri de Ermeniler tarafından rehin alındı." dedi. Ateşli, dünyanın bu vahşete sessiz kaldığını vurguladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder