banner181
banner210

Biga'da kaçak kazı yapan 6 kişi gözaltına alındı

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:32
Bu haber 1407 kez okundu

Çanakkale'nin Biga ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, kaçak kazı yapan 6 kişi gözaltına alındı. Kazıda kullanılan malzemelere de el koyuldu. Bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, Kemer köyünün Uzundere mevkisinde...

Biga'da kaçak kazı yapan 6 kişi gözaltına alındı
Çanakkale'nin Biga ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, kaçak kazı yapan 6 kişi gözaltına alındı. Kazıda kullanılan malzemelere de el koyuldu.

Bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, Kemer köyünün Uzundere mevkisinde izinsiz kazı yapan Ş.S., H.Ç., İ.D., S.I., H.D. ve H.G.'yi gözaltına aldı. Zanlıların üzerlerinde ve arabalarında yapılan aramalarda 1 adet projektör, 4 adet el feneri, 15 adet büyük el feneri pili, 1 adet şerit metre, 2 adet el feneri ampulü, 2 adet demir saplı metal arama şişi ve 1 adet dijital fotoğraf makinesi ele geçirildi. Ayrıca çalıların arasında gizlenmiş 4 adet kürek, 1 adet uzun demir şiş, 1 adet balta, 4 adet kazmalı balta, 1 adet taş kaldırma demiri ve 1 adet balyoz bulundu. Malzemelere el koyulurken adli mercilere sevk edilen zanlılar, ifadelerinin alınmasından sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder