banner181
banner210

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'deki terör saldırısına kınama

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:29
Bu haber 2027 kez okundu

Dışişleri Bakanlığı Yemen'de meydana gelen terör saldırısını kınadı.         Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada "Yemen'in güneyindeki Mukalla şehrindeki Cumhurbaşkanlığı...

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'deki terör saldırısına kınama
Dışişleri Bakanlığı Yemen'de meydana gelen terör saldırısını kınadı.

        Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada "Yemen'in güneyindeki Mukalla şehrindeki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na karşı gerçekleştirilen ve 25’ten fazla Cumhuriyet Muhafızının hayatını kaybetmesine ve 30 civarında kişinin yaralanmasına yol açan intihar saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifa diliyoruz." denildi.

Açıklamada, "21 Şubat tarihinde düzenlenen seçimler sonucunda Yemen Cumhurbaşkanı seçilen Abdu Rabbu Mansour Hadi'nin yemin töreninin yapıldığı ve geçiş sürecinde kaydadeğer ilerleme sağlandığı bir zamanda gerçekleştirilen bu saldırının ülkenin huzur ve istikrarını hedef aldığı şüphesizdir. Yemen'deki tüm kesimlerin birlik, dayanışma ve uzlaşı içinde hareket ederek bu tür eylemlerin toplumsal barışı bozmasına ve demokratik geçiş sürecini akamete uğratmasına müsaade etmeyeceğinden eminiz. Türkiye, bu süreç boyunca dost ve kardeş Yemen halkının yanında yer almaya devam edecektir." ifadelerine yer verildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder