banner181
banner210

Türkçe öğrenen Kazak kursiyerlerin, sertifika sevinci

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:28
Bu haber 710 kez okundu

Türkiye Türkçesi Eğitim ve Öğretim Merkezi’nde(TÖMER) dil öğrenen Kazak kursiyerlere, sertifikaları törenle verildi. Çeşitli kurlarda öğrenim gören 101 kursiyer, üç aylık kurs döneminden sonra sertifikalarını aldı. Sertifika törenine,...

Türkçe öğrenen Kazak kursiyerlerin, sertifika sevinci
Türkiye Türkçesi Eğitim ve Öğretim Merkezi’nde(TÖMER) dil öğrenen Kazak kursiyerlere, sertifikaları törenle verildi. Çeşitli kurlarda öğrenim gören 101 kursiyer, üç aylık kurs döneminden sonra sertifikalarını aldı. Sertifika törenine, Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, TÖMER yetkilileri, kursiyerler ve davetliler katıldı. Başkonsolos Ayyıldız törende yaptığı konuşmada, her sertifika töreninde daha fazla kursiyer gördüğünü ve bunun kendisini mutlu ettiğini belirtti. Kursiyerlerin Türkçeyle olan bağlarını devam ettirmeleri temennisinde bulunan Sadin Ayyıldız, sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.
Kursiyerler adına konuşan Ruslan Selimov ise, TÖMER’de bulundukları süre içerisinde eğlenceli bir ortamda dil öğrendiklerini ve sadece dil öğrenmekle kalmayıp, Türkiye kültürüne ait birçok şeyi öğrendiklerini dile getirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder