banner181

Polis, engelli vatandaşlar için 'İşaret Dili Kursu' başlattı

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:28
Bu haber 953 kez okundu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), personelinin toplumdaki engelli vatandaşlarla daha iyi diyalog kurabilmesi için eğitim çalışması başlattı.         EGM Eğitim Dairesi Başkanlığı ile İşitme Engelliler...

Polis, engelli vatandaşlar için 'İşaret Dili Kursu' başlattı
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), personelinin toplumdaki engelli vatandaşlarla daha iyi diyalog kurabilmesi için eğitim çalışması başlattı.

        EGM Eğitim Dairesi Başkanlığı ile İşitme Engelliler Federasyonu'nun ortak çalışmasıyla işitme engelli vatandaşların daha rahat hizmet almalarını sağlamak ve toplumda karşılaştıkları sıkıntıları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla 'İşaret Dili Kursu' başlatıldı. Bugün itibariyle başlayan kurs, 1 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek. Kurs kapsamında, işitme engelliler tercüman eğiticileri tarafından Asayiş, Çocuk, Trafik, Pasaport ve Ruhsat İşlemleri Şube Müdürlükleri ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliklerinde çalışan ve vatandaşlarla birebir iletişim halinde olan toplam 49 personele eğitim verilecek.

        İstanbul, Ankara ve İzmir il emniyet müdürlüklerinde düzenlenecek kurs ile il emniyet müdürlüklerinde çalışan personelin işitme engelli vatandaşlarla iletişim kurabilir hale gelmesi hedefleniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder