banner181

TÜTEV Başkanı Güngör: Türkiye'de sektörel örgütlenme kaçınılmaz oldu

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:23
Bu haber 379 kez okundu

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Erzurum Şubesi yönetimi değişti. Yeni yönetim, Yakup Güngör başkanlığında inşaat mühendisleriyle ilk sektörel buluşmasını gerçekleştirdi.         Yakup Güngör,...

TÜTEV Başkanı Güngör: Türkiye'de sektörel örgütlenme kaçınılmaz oldu
Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Erzurum Şubesi yönetimi değişti. Yeni yönetim, Yakup Güngör başkanlığında inşaat mühendisleriyle ilk sektörel buluşmasını gerçekleştirdi.

        Yakup Güngör, yaptığı açıklamada, sektörel örgütlenmenin önemine dikkat çekerek, Türkiye’nin, özellikle de bölgenin kalkınması için sektörel örgütlenmenin kaçınılmaz olduğunun altını çizdi.

        Güngör, "TÜTEV Erzurum Şubesi olarak mühendislerimizi branşlarına göre ayırdık. Bugün inşaat mühendisleriyle ilk buluşmamızı gerçekleştirmiş olduk. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda bölgemiz teknik adamlarının batıdakilere nazaran donanımlarını artırma noktasında eksiklikleri olduğu belirlendi. Kendi içlerinde yeteri birliktelik sağlanamadığı için mesleki problemlerin çözülemediği anlaşıldı. Yeni teknolojilerden yeterince bilgi sahibi olma konusunda eksiklikler olduğu tespit edildi. Biz de çalışmalarımızı bu bilinçle sürdüreceğiz.” dedi.
Toplantının sonlarında teknik gezilerin artırılması gerektiği ifade eden Güngör, mart ayında mühendislerle birlikte Türkiye’nin en yüksek barajı Deriner’de incelemelerde bulunacakları bilgisini verdi.

TÜTEV Erzurum Şubesi Genel Sekreteri Fatih Polat ise inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu, bu noktada inşaat mühendislerinin sorumluluklarının büyük olduğunu aktardı. Polat, mühendislerin bilgi becerilerini artırmak için değişik fon kaynakları ve Avrupa Birliği (AB) projelerinden sağlanacak kaynaklarla yurt içi ve yurt dışı teknik gezilerin ve eğitimlerini düzenleyeceklerini ve sektör buluşmalarının periyodik olarak devam edeceğini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder