banner181

Trabzon Belediyesi, yaşlı ve bakıma muhtaç 250 kişiye evlerinde hizmet veriyor

27 Şubat 2012 Pazartesi 17:22
Bu haber 511 kez okundu

Trabzon Belediyesi, yaşlı ve bakıma muhtaç 250 kişiye evinde bakım hizmeti veriyor.         Sağlık Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘Evde Sağlık Hizmeti’ faaliyetlerine paralel olarak Trabzon Belediyesi...

Trabzon Belediyesi, yaşlı ve bakıma muhtaç 250 kişiye evlerinde hizmet veriyor
Trabzon Belediyesi, yaşlı ve bakıma muhtaç 250 kişiye evinde bakım hizmeti veriyor.

        Sağlık Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘Evde Sağlık Hizmeti’ faaliyetlerine paralel olarak Trabzon Belediyesi de ildeki yaşlı ve bakıma muhtaç 250 kişiye ‘Evde Bakım Hizmeti’ veriyor. Bu hizmet için iki özel araç tahsis eden belediye, görevlendirdiği ekiplerce de yaşlı ve yatalak hastalara evlerinde hizmet veriyor. Belediye ekipleri yaşlı ve hastaların bizzat ayaklarına giderek temizlik, çamaşırların ve bulaşıkların yıkanması gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Uygulamayla bakıma muhtaç ve yaşlı kimselere gıda yardımı yanında ihtiyaca göre ev eşyası da veriliyor. Belediyenin yürüttüğü bu çalışma vatandaşların da takdirini kazanıyor.

        Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Sağlık Bakanlığı ve Trabzon Valiliği'nin evde sağlık hizmetini başlatmasından sonra bu projeleri bir arada yürüttüklerini söyledi. Gümrükçüoğlu, bakıma muhtaç yaşlı ve hastaların bizzat ayağına giderek, imkânları ölçülerinde tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirterek, "Ekiplerimiz Trabzon'un dört bir köşesine ulaşıyor. Sosyal belediyeciliğin gereği olan bu çalışmalarımız artarak devam edecek." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder