banner181

Mağara üzerindeki evler yıkıldı, mahalleliye pazar yeri yapılıyor

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:54
Bu haber 303 kez okundu

Şahinbey Belediyesi, mağara üzerine yapıldığı için çökmelerin yaşandığı Kılınçoğlu Mahallesi'nde risk altındaki 32 evin kamulaştırmasını yaptı. Bölge, vatandaşların isteği üzerine pazar yeri olarak kullanılacak.        Şahinbey...

Mağara üzerindeki evler yıkıldı, mahalleliye pazar yeri yapılıyor
Şahinbey Belediyesi, mağara üzerine yapıldığı için çökmelerin yaşandığı Kılınçoğlu Mahallesi'nde risk altındaki 32 evin kamulaştırmasını yaptı. Bölge, vatandaşların isteği üzerine pazar yeri olarak kullanılacak.
        Şahinbey Belediyesi, 3 bin 820 metrekare inşaat, bin 550 metrekare otopark alanı olan Kılınçoğlu Mahallesi’ndeki pazaryerini 7 ayda tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacak. Mahallelerinde yapılan uzay çatılı pazar yeri ile ilgili açıklama yapan Kılınçoğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Çeven, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, mağara kabuğu üzerinde bulunan ve çökme riski olan 32 evin bedellerini vatandaşımızı mağdur etmeden ödedi ve evlerin kamulaştırmasının ardından yıkımlarını gerçekleştirdi. Yapılan yıkımlardan ev sahipleri de olmak üzere herkes memnun oldu. Burada zemin etütleri yapıldıktan sonra mahallemizde ihtiyaç olan pazar yeri çalışmasına başlandı. Bundan güzel bir hizmet olamaz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder