banner181

Saadetli gençler, Erbakan'ı unutmadı

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:46
Bu haber 614 kez okundu

Saadet Partisi Erzurum İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Kızıltunç, 24 Şubat–3 Mart tarihleri arasını 'Erbakan Haftası' olarak ilan ettiklerini hatırlatarak, bu tarihlerde 'Erbakan’ı Anma ve Anlamak' adlı programlar düzenleyeceklerini...

Saadetli gençler, Erbakan'ı unutmadı
Saadet Partisi Erzurum İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Kızıltunç, 24 Şubat–3 Mart tarihleri arasını 'Erbakan Haftası' olarak ilan ettiklerini hatırlatarak, bu tarihlerde 'Erbakan’ı Anma ve Anlamak' adlı programlar düzenleyeceklerini söyledi.

Kızıltunç yaptığı açıklamada, vefa duygusunun imanın gereği olduğunu söyleyerek, Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın vefatının yıl dönümü nedeniyle 24 Şubat ile 3 Mart tarihleri arasının Erbakan Haftası ilan edildiğini vurguladı. Erbakan’ın büyük bir lider olduğunun altını çizen Kızıltunç, “Erbakan Hocamız, Müslümanların her zaman birliğinden yanaydı. Erbakan Hocamız, geçmişimizde unuttuğumuz değerlerimizi hatırlattı. Bosna’yı, Çeçenistan’ı, Filistin’i hatırlattı. Vefayı, harbiliği, hasbiliği, samimiyeti, zaferle övünmemeyi, her zaferin başarı olmadığını öğretti. Zaferin hedef olmadığını anlattı. Zaferle değil seferle mükellef olduğumuzu, zaferin ancak Allah'ın takdiri ile olduğunu zihinlerimize kazıdı.” dedi.

        Erbakan’ın devlet adamı olarak ülkeye önemli hizmetler ortaya koyduğunu ifade eden Kızıltunç, “İslam dünyasına, dünyadaki diğer mağdur ve mazlum toplumlara model ortaya koymuştur. Vefatında milyonları peşine takarak Hakk’a yürümüştür. Erbakan Hocamızın vefatının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala, gök kubbede gür sesi yankılanmaktadır. Zaman geçtikçe hocamız daha iyi anlaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder