banner181

Engelli tiyatrocuların oyunu beğeni kazandı

27 Şubat 2012 Pazartesi 16:33
Bu haber 1750 kez okundu

Samsun’da engelli tiyatrocuların rol aldıkları 'Azrail Blöf Yapmaz' adlı oyun izleyenlerin beğenisini kazandı. Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kültür hizmetleri kapsamında 'Sanatın engelsiz adresi' adı altında...

Engelli tiyatrocuların oyunu beğeni kazandı
Samsun’da engelli tiyatrocuların rol aldıkları 'Azrail Blöf Yapmaz' adlı oyun izleyenlerin beğenisini kazandı.

Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kültür hizmetleri kapsamında 'Sanatın engelsiz adresi' adı altında engelli tiyatrocuları Samsunlularla buluşturdu. Canik Kültür Merkezi'nde sahneye çıkan engelli tiyatrocular, 'Azrail Blöf Yapmaz' adlı iki perdelik oyunu sahneledi.

    Yön Sanat Atölyesi oyuncularının sahne aldığı oyunda trafik kurallarına dikkat çekildi. 11 engelli oyuncunun yer aldığı ve Yusuf Aksongür'ün yazıp yönettiği oyunun Genel Koordinatörlüğünü Erdem Öksüz, Genel Sanat Yönetmenliğini ise Ersan Petekkaya yapıyor.

    Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve Emniyet Müdürü Hulisi Çelik'in de izlediği tiyatro oyunu Samsunlulardan yoğun ilgi gördü.

    Oyun sonunda yönetmen Yusuf Aksongür tarafından desteklerinden dolayı Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Davut Öz'e plaket takdim edilirken, Öz de oyunculara çiçek verdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder